יתרון תחרותי באמצעות עידוד יזמות פנים ארגונית

אנו חיים בתקופה המאופיינת בקצב שינויים הולך וגובר, הכלכלה הגלובלית יוצרת השפעות הדדיות נרחבות, שווקים משתנים, פתרונות טכנולוגיים מתפתחים בקצב הלימת הלב, שיטות עבודה משתנות, התנהגות הצרכנים משתנה וטרנדים חדשים גורמים לארגונים מסורתיים לאבד מהרלוונטיות שלהם.

שינויים תמיד היו אתנו, אך קצב השינויים הוכפל על ציר הזמן עשרות מונים. שינויים תכופים אלו יוצרים עולם חדש של הזדמנויות עבור ארגונים ואנשים יזמים ברוחם, שמשכילים לקטוף באומץ את ההזדמנויות והאפשרויות. המציאות מחייבת לעדכן כל הזמן תפיסות, שיטות, מוצרים ושירותים, ולטפח אסטרטגיה של חדשנות ויזמות לניצול הזדמנויות ואפשרויות, תוך מקסום הפעולות האישיות והארגוניות.

חדשנות היא תהליך של יצירת ערך חדש ומימושו בפועל. מדובר בתהליך ארגוני שיטתי שהופך לחלק מה- DNA של אנשי הארגון.

"היכולת לחדש היא תנאי מרכזי להישרדות – עבורכם כאנשים פרטיים, עבור הארגון שאתם עובדים בו ועבור המדינה שבה אתם מתגוררים – אולי מדובר בתנאי החשוב ביותר" (קרטיס קרלסון), מתוך הספר חדשנות.

יזמות פנים ארגונית תורמת להתחדשות ארגונית, קצב התקדמות מוגבר, זמן תגובה קצר, גמישות, הגברת פרודוקטיביות, שיפור כלכלי, אופטימיזציה של משאבים והתייעלות.

מומלץ להנהלות לקבל החלטה לטפח את רוח היזמות והחדשנות בקרב העובדים, על מנת לעודד רעיונות, מהלכים ומיזמים, שביכולתם להביא לפריצות דרך בתחומי העיסוק השונים של החברה ולהביא ערך רב יותר לשוק וללקוחות.

ההנחה ביסוד פיתוח תכניות חדשנות פנים ארגוניות הינה, שעובדים בארגון יודעים יותר טוב מכולם, איזה שירות או תהליך עובד ואיזה לא, הם מכירים את המגבלות, את היכולות של הארגון, ויכולים להציע רעיונות חדשניים, בעלי ערך רב להתפתחות הארגון והתמודדותו עם האתגרים שבפניהם הוא ניצב. התהליך מציע משמעות ומרחב השפעה לעובדים ובכך יוצר מחויבות הדדית ומחזק את המחוברות הארגונית.

מטרות תכנית יזמות פנים ארגונית:

  • להכשיר מובילי חדשנות ויזמות
  • ליצור מסגרת פעולה מסודרת ליזמים הפנים ארגוניים ("חממת חדשנות אקטיבית")
  • לאתר רעיונות ומחוללי שינוי בארגון
  • להקנות ידע וכלים פרקטיים מעולם היזמות

רוצים פרטים נוספים על תכנית היזמות הפנים ארגונית שלנו ? צרו קשר ונשמח לעדכן

050-7223501
054-4393772

צרו קשר

שדרות יהודית 3, תל אביב ישראל​

ilan@blight.co.il
einav@blight.co.il