הצלחה היא מסע של התמדה וסבלנות

עץ הבמבוק הסיני מתנשא לגובה מרשים של 30 מטר אבל מה שמעניין לגביו זה תהליך צמיחתו. כששותלים את זרע הבמבוק ומתחילים להשקותו, בשנה הראשונה לא רואים שום דבר שצומח מעל פני הקרקע. בשנה השנייה ממשיכים להשקות ברציפות ושוב אין כל סימן לצמיחה. כך גם בשנה השלישית, וברביעית ואז רק בשנה החמישית, לאחר שהשקנו אותו חמש שנים ברציפות, פורצת הצמיחה ותוך שישה שבועות הוא ממריא לגובה אדיר של בניין מגורים.

במשך חמש השנים הראשונות כל ההתרחשות מתקיימת מתחת לפני השטח. הבמבוק הצמיח שורשים חזקים שנועדו לאפשר בעתיד את הצמיחה האדירה. אם לאורך השנים היינו מפסיקים להשקות את השתיל לא הייתה מתאפשרת הצמיחה.

אותו דבר בדיוק קורה כשמדובר בצמיחה אישית של אדם:

כשאנו רוצים להגשים מטרות גבוהות ולהיות בשיאנו נדרש לשם כך זמן הבשלה ממושך. הצלחות משמעותיות אינן קורות תוך שבוע, חודש או שנה. ברוב המקרים לוקח שנים. הצלחה היא מסע. מי שמוותר ופורש באמצע הדרך מוריד לטמיון את כל מאמציו עד כה. המסע ארוך, ממושך, מחייב השקעה בלתי פוסקת, ובדיוק כמו עם עץ הבמבוק, סימני ההצלחה מופיעים רק כעבור זמן רב.

על מנת להצליח עלינו לסמן מטרות ברורות ולתרגמן לתכנית פעולה פרקטית על פי שלבים. ללא שיטתיות והתמדה ביישום אין סיכוי שהמטרות יושגו. המתמידים בכיוון הנכון, כשלנגד עיניהם מטרות ברורות, הם אלו שמצליחים בגדול.

לדוגמה, התמדה בהתנהלות פיננסית נכונה, יחד עם הרגל לחסוך ולהשקיע מידי חודש, יוצר בטווח הרחוק הון עצמי משמעותי שניתן להשקיעו.

היו סבלניים, השקיעו במקומות הנכונים, התמידו במאמצכם ובכך תיצרו לאורך זמן תוצאות הרבה יותר גבוהות. ממש כמו עץ הבמבוק הסיני, תפרצו לגבהים מרשימים הנשענים על שורשים איתנים.

צרו קשר ונשמח לעזור

050-7223501
054-4393772

צרו קשר

שדרות יהודית 3, תל אביב ישראל​

ilan@blight.co.il
einav@blight.co.il